maig 27, 2016

Programació 2016

DIA HORA ESPAI COMPANYIA ESPECTACLE AUTORIA DIRECCIÓ PROCEDÈNCIA GÈNERE PÚBLIC Durada IDIOMA NOTES ACCÉS
28 19.00 Teatre
Calderón
ANANDA DANSA PINOXXIO Rosángeles Valls
i Edison Valls
Edison Valls i
Rosángeles Valls
C.Valenciana DANSA Tots 60′ Sense text 7 premis MAX Instanticket
i taquilles
29 11.00
12.00
13.00
Teatre
Calderón
LA PETITA MALUMALUGA BÍTELS PER A BEBÉS
(Concert homenatge a The Beatles)
La Petita
Malumaluga
Albert Vilà i
Eva Vilamitjana
Catalunya DANSA-
CONCERT
Familiar
amb bebés
35′ Sense text Estrena
C.Valenciana
Instanticket
i taquilles
30 18.30 Centre
Cultural
CENTRE DE TITELLES DE LLEIDA EL PETIT PIANO Joan-Andreu Vallvé Joan-Andreu Vallvé Catalunya TITELLES amb
Música Directe
Familiar 55′ Valencià
/ Català
Estrena
C.Valenciana
Instanticket
i taquilles
  19.30 Plaça
de Dins
CIRC BOVER VINCLES Tià Jordà Pau Bachoso Illes Balears CIRC Tots 45′ Sense text   Lliure
  20.30 Teatre
Principal
PRODUCCIONES VIRIDIANA LIGEROS DE EQUIPAJE
Crónica de la retirada
Jesús Arbués Jesús Arbués Aragón TEATRE Adult   Castellano   Instanticket
i taquilles
31 10.00 Teatre
Salesians
CLOWNIDOSCOPIO FRÀGIL David Novell
Monma Mingot
David Novell
Monma Mingot
Illes Balears TEATRE Familiar 50′ Sense text Estrena
C.Valenciana
Escolar
concertada
  11.00
14.30
Àgora Escènica Activitats Professionals                    
  18.30 Plaça
de Dins
ASSOCIACIÓ PROFESSIONALS DE CIRC
DE LA COMUNITAT VALENCIANA
COMBINAT DE CIRC APCCV APCCV C.Valenciana CIRC Tots 90 Sense text   Lliure
  20.00 Teatre
Calderón
OTRADANZA & CULTURARTS GENERALITAT CLANDESTINO Asun Noales
Otradanza
Asun Noales C.Valenciana DANSA Joves
i adults
60′ Sense text   Instanticket
i taquilles
  21.50 Teatre
Principal
TONIFLIX ESPECTÁCULOS / JUANJO ARTERO EL MILAGRO DE LA TIERRA Juan Asperilla Laila Ripoll Madrid TEATRE Joves
i adults
65′ Castellano   Instanticket
i taquilles
  23.15 Centre
Cultural
TRINCHERA TEATRAL PINEDAS TEJEN LIRIOS Susana Hornos
Zaida Rico
Susana Hornos
Zaida Rico
C.Valenciana
Argentina
TEATRE Adult 95′ Castellano   Instanticket
i taquilles
1 10.00 Teatre
Salesians
LA TETA CALVA EL ORO DE JEREMIAS Xavo Giménez
Iaia Cárdenas
Xavo Giménez C.Valenciana TEATRE Familiar 55′ Castellano   Escolar
concertada
  11.00
18.45
Àgora Escènica Activitats Professionals                    
  19.00 Teatre
Principal
BRAMANT TEATRE LA MÁS FUERTE A. Strindberg
Jerónimo Cornelles
Chema Cardeña C.Valenciana TEATRE Joves
i adults
75′ Castellano   Instanticket
i taquilles
  20.00 Plaça
de Dins
LA INDUSTRIAL TEATRERA NÁUFRAGOS Mamen Olías
Jaume Navarro
Jordi Purti Madrid CIRC Joves
i adults
50′ Castellano Estrena
C.Valenciana
Lliure
  21.00 Teatre
Calderón
THOMAS NOONE DANCE & MERCAT DE LES FLORS MEDEA Thomas Noone Thomas Noone Catalunya DANSA Joves
i adults
60′ Sense text Estrena
C.Valenciana
Instanticket
i taquilles
  22.30 Centre
Cultural
DACSA PRODUCCIONS EL ÚLTIMO VIAJE DE CARY GRANT Manu Valls Manu Valls
Iaia Cárdenas
C.Valenciana TEATRE Joves
i adults
70′ Castellano   Instanticket
i taquilles
  24.00 Saló Savoy CIA. AÉREA TEATRO DE TODAS LAS BELLAS
LAS MÁS BELLOTAS
Aéreas Teatro Jimena Cavalleti C.Valenciana MUSICAL Adult 60′ Castellano Estrena
C.Valenciana
Acreditació
Professional
2 9.30
11.15
Centre
Cultural
EL TEATRE DE L’HOME DIBUIXAT SCREEN MAN – Home pantalla Tian Gombau Tian Gombau C.Valenciana TEATRE Familiar 35′ Sense text   Escolar
concertada
  10.15 Teatre
Salesians
BAMBALINA TEATRE PRACTICABLE CUBS Jaume Policarpo Jaume Policarpo C.Valenciana TEATRE Familiar 50′ Valencià
/ Català
  Escolar
concertada
  11.30
14.30
Àgora Escènica Activitats Professionals                    
  18.30 Plaça
de Dins
MALAS COMPAÑÍAS TXATARRA Mikel Picaza
Diego Aimar
Agurtzane Intxaurraga
Agurtzane
Intxaurraga
Euskadi CIRC Tots 50′ Sense text   Lliure
  19.30 Teatre
Principal
LA (IN)DEPENDENT RÈQUIEM Amador Artiga Amador Artiga C.Valenciana TEATRE GEST Joves
i adults
80′ Sense text   Instanticket
i taquilles
  22.00 Teatre
Calderón
ATALAYA & FESTIVAL GREC DE BCN MARAT / SADE Peter Weiss Ricardo Iniesta Andalucía TEATRE Adult 100′ Castellano Estrena
C.Valenciana
Instanticket
i taquilles
  23.45 Centre
Cultural
PATRICIA PARDO CUL KOMBAT Guadalupe Sáez
Patricia Pardo
Patricia Pardo C.Valenciana CIRC-TEATRE Adult 70′ Valencià
/ Català
  Instanticket
i taquilles
3 11.00 Centre
Cultural
L’HORTA TEATRE LIL·LIPUT Roberto Garcia Roberto Garcia C.Valenciana TEATRE Familiar 50′ Valencià
/ Català
Estrena Escolar
concertada
  19.00 Plaça
de Dins
CIA. UP ARTE TODO ENCAJA Cia. Up Arte Cia. Up Arte
G. Fluixa-.Campillo
Murcia CIRC Tots 35′ Sense text   Lliure
  20.00 Teatre
Principal
LOS EXCÉNTRICOS THE MELTING POTPOURRI Los Excéntricos Los Excéntricos Catalunya TEATRE
CLOWN
Tots 70′ Sense text   Instanticket
i taquilles
  22.00 Teatre
Calderón
TEATRE LLIURE – TALLER 75 SER-HO O NO
Per acabar amb la qüestió jueva
Jean-Claude
Grumberg
Josep Maria Flotats Catalunya TEATRE Adult 80′ Valencià
/ Català
Estrena
C.Valenciana
Instanticket
i taquilles
  23.30 Centre
Cultural
CASHALADA i MARLIA TEATRE TWO LADIES OR NOT TWO LADIES Noèlia Pérez Noèlia Pérez C.Valenciana TEATRE
CABARET
Adult 90′ Castellano Especial Cloenda Mostra Instanticket
i taquilles